Yükleniyor...

EN ÖNEMLİ BUSİNESS FACEBOOK DETAYLARI!

EN ÖNEMLİ BUSİNESS FACEBOOK DETAYLARI!

EN ÖNEMLİ BUSİNESS FACEBOOK DETAYLARI!

DOMAİN DOĞRULAMASI

Facebook Domain Doğrulaması, IOS14 güncellemesinden sonra kullanıcıların verilerini daha eksiksiz toplayabilmek adına 2021 yılında zorunlu hale gelmişti. Instagram Shopping özelliğini aktif etmek için de domain doğrulaması işleminin yapılması gerekmektedir.

PİXEL KURULUMU

Facebook algoritması tamamen veri odaklı çalışmaktadır. Bu verilerin tutulabilmesi ve kullanılabilmesi için pixel kurulumu şarttır. Facebook Pixel'in arka planda tuttuğu verileri kullanarak daha kaliteli analizler yapıp daha verimli reklamlar verebilirsiniz.

OLAY ÖLÇÜMLERİ KURULUMU

IOS14 güncellemesinden sonra yeni gelen diğer bir özellik ise toplu olay ölçümleridir. Bu özelliğin temel amacı IOS kullanıcı verilerinin kaybını en aza indirmektir. Burada reklam verme amacına göre olay öncelikleri belirleyip sisteme kaydedilir ve önemli verilerin kaybı en aza düşürülür.

KATALOG OLUŞTURULMASI

Facebook Katalog; en basit tabiri ile sitede bulunan ürünlerin tüm bilgileri ile işletme hesabına çekilerek sürekli güncel bir halde tutulmasıdır. Katalog hem Facebook reklamlarında yeniden pazarlama yaparken hem de Instagram mağaza kurulumu için önem arz etmektedir.

ÇEVRİM DIŞI OLAY SETLERİ KURULUMU

Çevrimdışı olay setlerini kullanarak reklamlarınızın işinize sağladığı katkıları ölçebilirsiniz. Çevrimdışı hareketleri takip edebilir ya da mağazanıza gelen kullanıcıların yüzde kaçı reklamlar aracılığıyla gelmiş analiz edebilirsiniz.

DÖNÜŞÜMLER APİ'Sİ KURULUMU

IOS14 güncellemeleri sonucu veri kaybını en aza indirmek için Facebook, Pixel'e ek olarak Dönüşümler API'sini çıkarmıştır. Pixel verilerini tarayıcıdan çekerken, API ise verilerini sunucudan çekmektedir. Facebook bu sistem ile reklam dönüşümlerinde veri kaybının önüne geçmeyi hedeflemiştir.

İŞLETME DOĞRULAMASI

Tüm işletmelerin işletme doğrulaması yapılması gerekmez. İşletmenizi sadece belirli ürün veya özelliklere erişmek istediğinizde doğrulamanız gerekir. Bu işlem, hesabınızın meşru bir işletmeye veya kuruluşa ait olduğunu onaylamanıza yardımcı olur.

İKİ FAKTÖRLÜ KİMLİK DOĞRULAMASI

Facebook tarafından zorunlu hale gelen iki faktörlü kimlik doğrulaması, diğer kişilerin işletmenizden erişim elde etmesini ve varlıklarını kontrol etmesini zorlaştırır. İki faktörlü kimlik doğrulaması, Facebook hesabınızı şifrenize ek olarak korumanıza yardımcı olan bir güvenlik özelliğidir.

Son Blog Yazılarım

Dijital pazarlama dünyasının en detaylı ve en güncel bilgileri için takipte kalın.