Yükleniyor...

E-TİCARET SİTESİNİN OLMAZSA OLMAZLARI!

E-TİCARET SİTESİNİN OLMAZSA OLMAZLARI!

E-TİCARET SİTESİNİN OLMAZSA OLMAZLARI!

RESPONSİVE TASARIM

Responsive tasarımlar E-Ticaret firmaları için oldukça önemli bir tasarım özelliğidir. Çünkü responsive olarak tasarlanan E-Ticaret siteleri mobil platformlarda düzgün bir şekilde çalışmaktadır ve mobil cihaz kullanan tüketiciler responsive tasarlanan E-Ticaret siteleri üzerinden daha hızlı alışveriş yapmaktadır. İnternet alışverişlerinin büyük bölümünün mobil cihazlardan yapıldığı düşünüldüğü takdirde E-Ticaret sitesinde olmazsa olmaz özellikler başında responsive site tasarımlarının yer aldığını söylemek mümkündür. Bu nedenle sizler de E-Ticaret sitesi tasarlarken responsive temalar kullanmaya özen gösterebilirsiniz.

KOLAY ÖDEME SİSTEMİ

Bir E-Ticaret sitesinin etkinliğini artıran özelliklerden birisi de ödeme seçenekleridir. Eğer E-Ticaret sitenizde cirolarını artırmak istiyorsanız müşterilerinize çeşitli ödeme alternatiflerini sunmalısınız. Müşteri adaylarınız siteniz üzerinden ödeme yaparak ürünü satın almadan gerçek bir müşteri olmaz. Bunun için mümkün olduğunca kolay ve hızlı işleyen ödeme sistemleri kurgulamanız gerekir. Tek tıkla ödeme, kolay ödeme gibi isimlerle müşterinizin dikkatini çekebilir, kolay ödeme sistemi sayesinde ziyaretçilerinizi müşterilere dönüştürebilirsiniz.

GÜÇLÜ SEO ALTYAPISI

Yıllar geçtikçe E-Ticarete atılan firmaların sayısı artmaktadır. Eğer E-Ticaret işinde kalıcı olmak istiyorsanız kullandığınız E-Ticaret yazılımının SEO'sunun güçlü olması gerekir. Çünkü e-ticarette rekabet fazla ve sitenizin bu rekabette ön plana çıkmasını istiyorsanız sitenizin SEO modüllerinin güçlü ve zengin olması gerekir. SEO özellikleriyle Google gibi arama motorlarında daha kolay ve kısa sürede fark edilebilir ve arama sonuçlarında daha iyi yerlere gelebilirsiniz.

SİTE İÇİ ARAMA ÖZELLİĞİ

Belki oldukça basit bir özellik gibi görünse de bir E-Ticaret sitesinde ziyaretçilerin satın alma oranlarını artıran önemli özelliklerden birisi de site içi arama özelliklerinin güçlü olmasıdır. Bir E-Ticaret sitesinden ürün ve hizmet satın almak isteyen tüketiciler bazı dönemlerde direk ürün sayfalarına ulaşırken bazı dönemlerde ise yalnızca ana sayfanıza ulaşmaktadır. Ana sayfanızı ziyaret eden tüketicilerin büyük bölümü ise site içi arama özelliğinden yararlanmaktadır. Bu nedenle E-Ticaret sitesi kurulumu yapan her markanın site içi arama özelliği eklemeye özen göstermesi gerekir.

KATEGORİ YAPISI

Ürün, Marka ve Kategori sayfaları E-Ticaret sitenizden alışveriş yapmak isteyen kişilerin belirli bir kategoride ya da belirli bir markadaki ürünlere ulaşmasını kolaylaştırır. Marka sayfaları sayesinde kişiler bir markanın ürünlerine kolay bir şekilde ulaşırken kategoriler sayesinde ise belirli bir kategorideki ürünleri hızlıca görebilir. Bu nedenle sitenizde ürün, marka ve kategori sayfaları yaratmaya özen göstermeniz gerekmektedir.

MÜŞTERİ YORUMU

E-ticaret sitenizi ziyaret eden kullanıcılar ürün ya da hizmetlerinizi daha önce satın almış müşterilerinizin yorumlarını ve oylamalarını dikkate alırlar. Bu nedenle siteniz üzerinde, mümkünse her ürün ya da hizmetin sayfasına yorum ve derecelendirme kısmı ekleyin. Bu sayede memnun müşterilerinizin yorumları sayfanızda herkes tarafından görülür ve satılan ürünleriniz bir nevi kendi reklamını yapabilir. Böylece site ziyaretçileriniz işinizle ve müşterilerinizle ne kadar ilgili olduğunuzu görebilir.

Son Blog Yazılarım

Dijital pazarlama dünyasının en detaylı ve en güncel bilgileri için takipte kalın.