Yükleniyor...

Facebook Reklamları

Facebook Reklam Algoritmasını Doğru Planlayarak Markanızın Her Zaman En Doğru Kişilere Ulaşmasını Sağlayabiliriz.

Facebook Reklamları

Platformun yapısı gereği, kullanıcılardan topladığı verilerden faydalanarak çeşitli filtreleme imkanları sunar. Facebook hedefleme seçenekleri ilgi, demografi, konum, davranış gibi filtrelemeler ile en alakalı kitleye ulaşmanıza yardımcı olur. Kampanyalarınızdan en iyi şekilde faydalanabilmek için, kullanıcıları şirketiniz için daha fazla kar sağlayacak şekilde özel filtrelemeler oluşturmak en doğrusudur.

Özel bir kitle oluşturma sürecine hız kazandırmak için potansiyel müşterilerinizin listesini veya müşteri e-posta adreslerini yükleyebilirsiniz. Facebook’u etkili bir şekilde yeniden hedefleme platformuna dönüştürmek, pazarlama stratejinizi güçlendirmenin harika bir yoludur.

Özel kitleniz için eklenen veritabanınızı, benzer profil özelliklerine sahip kullanıcıları hedefleyen bir kampanya oluşturmak için kullanabilirsiniz. Benzer bir kampanya, yüksek dönüşüm potansiyeli olan yeni trafiği sağlamaya önemli ölçüde etki edebilir.

Facebook reklam hedeflemelerine uygun bir reklam fikri ortaya çıkarmak, sektöre uygun hedef kitle seçmek ve hedef kitleye uygun bir facebook reklam metni oluşturmak da çok önemlidir. Ayrıca kullanılan görsel ve bu görsellerin üzerinde varsa içerik oranı gibi hassas noktalar da bulunur. Bu ve benzeri diğer detaylara dikkat etmemek facebook reklamlarınızın durdurulmasına ve hesabın askıya alınmasına dahi neden olabilir.