Yükleniyor...

GOOGLE ADS UZANTI TÜRLERİ!

GOOGLE ADS UZANTI TÜRLERİ!

GOOGLE ADS UZANTI TÜRLERİ!

SİTE BAĞLANTISI UZANTILARI

Site bağlantısı uzantıları, aramadaki ana metin reklamının altına ek bağlantılar ekler. Bu bağlantılar, kullanıcıları sitenizde ziyaret etmelerini istediğiniz diğer sayfalara yönlendirir. Bu uzantı kullanıcıların aradıklarını elde etmek için daha az adım atmasını sağlar.

AÇIKLAMA METNİ UZANTILARI

Açıklama metni uzantıları, işletmenizin, ürünlerinizin veya hizmetlerinizin en önemli özelliklerini açıklayan 25 karakterlik kısa metinlerdir.Ürünlerinizin öne çıkan özelliklerini duyurmak istiyorsanız bu uzantı türünü kullanmalısınız.

SNIPPET UZANTILARI

Ek açıklamalı snippet uzantıları, ürünlerinizi, hizmetlerinizi ve kullanıcıların arayabileceği önemli özellikleri öne çıkarmak için kullanılır. Bu uzantı sayesinde kullanıcılar kim olduğunuzu ve sunduğunuz hizmeti daha sitenizi ziyaret etmeden bilmiş olurlar.

PROMOSYON UZANTILARI

Promosyon reklam uzantısı, ürün veya marka bazında fiyat bazlı verileri öne çıkarmanıza olanak tanır. Promosyon uzantısı ile müşterinin dikkatini çekmek için fiyatı, indirim yüzdesini, satış tekliflerini ve diğer verileri kullanıcılarınıza gösterebilirsiniz.

TELEFON UZANTILARI

Telefon uzantısı ile telefon numaranızı doğrudan reklama koyabilirsiniz. Böylece müşterilere bir telefon kadar uzakta olduğunuzu gösterebilirsiniz. Bu durum markanıza karşı güven inşa edebilir ve size daha ulaşılabilir ve erişilebilir hale getirebilir.

YER UZANTILARI

Adresinizi reklam kampanyalarına dahil etmek, işletmenizin şeffaflığını göstermenin güzel bir yoludur. Kim olduğunuz, nerede faaliyet gösterdiğiniz ve sizi nasıl bulabilecekleri konusunda açık ve net bir görünüm sergileyebilirsiniz.

RESİM UZANTILARI

Resim uzantıları, metin reklamınızın yanında küçük bir görsel olarak görünür. Resim uzantıları, mevcut metin reklamlarını tamamlamak ve performansının artmasına büyük ölçüde yardımcı olur. Görseller Google'ın reklam ilkesi kuralına uygun olmalıdır.

DİNAMİK RESİM UZANTILARI

Dinamik resim uzantıları, Google tarafından oluşturulan otomatik uzantılardır. Google, görselleri doğrudan açılış sayfanızdan, ürün sayfanızdan veya reklamınızın nihai URL'sinden alır ve gösterir. Resim uzantıları, dinamik resim uzantılarına göre daha öncelikli gösterilir.

MÜŞTERİ FORMU UZANTILARI

Google, önemli bilgileri toplamak adına reklamlarınıza form uzantısı ekleme olanağı tanır. Kullanıcı ilgisini çekmek, geri bildirim almak veya müşteri sorularını yanıtlamak için bilgi toplamak için potansiyel müşteri formu uzantılarını kullanabilirsiniz.

UYGULAMA UZANTILARI

Mobil kullanıcıların yüzde 85’inin mobil siteler yerine uygulamaları tercih ettiğini gösteriyor. İşletmenizin bir uygulaması varsa, kullanıcıları uygulamayı indirmeye teşvik etmek için Google reklam uygulaması uzantısından yararlanabilirsiniz.

Son Blog Yazılarım

Dijital pazarlama dünyasının en detaylı ve en güncel bilgileri için takipte kalın.