Yükleniyor...

REKLAM PERFORMANSINIZI ARTTIRACAK YÖNTEMLER!

REKLAM  PERFORMANSINIZI ARTTIRACAK YÖNTEMLER!

REKLAM PERFORMANSINIZI ARTTIRACAK YÖNTEMLER!

ÖZEL HEDEF KİTLELERİN KULLANIMI

Özel hedef kitleler oluşturarak sitenizde veya sosyal medyanızdaki verileri kullanabilirsiniz. Bu veriler ile çok daha verimli reklam planlamaları yaparak dönüşümlerinizi arttırabilirsiniz.

FARKLI REKLAM KREATİFLERİNİN TESTİ

Reklam setleri içine ne kadar çok görsel veya video alternatifi eklerseniz; algoritma bu alternatifleri test ederek en çok verim aldığı veya aldıklarını daha fazla göstereceğinden reklam performansınızın artmasını sağlayabilirsiniz.

BENZER HEDEF KİTLELERİN KULLANIMI

Sitenizde yapılmış değerli aksiyonların (Alışveriş, Sepete Ekleme gibi) benzer hedef kitlelerini oluşturabilirsiniz. Bu benzer hedef kitleler sizinle etkileşimde bulunmuş kişilere benzer oldukları için reklam performansınızı arttırmada çok değerlidir.

REKLAM BÜTÇESİNİN DOĞRU PLANLANMASI

Reklam performansınızı arttırmak için reklam bütçenizi olabildiğince funnel stratejinize uygun planlayabilirsiniz. Bütçenizi parçalara ayırırken en azından %70'lik kısmını soğuk kitleye ayırıp kalan %30'luk kısmı ılık ve sıcak kitlelerinize bölebilirsiniz.

HEDEF KİTLELERİN TEST EDİLMESİ

En değerli hedef kitlenizi bulabilmeniz için olabildiğince hedef kitle testi yapmalısınız. En değerli hedef kitleye ulaşana kadar yapacağınız reklam setleri testlerinde reklam seti bütçe optimizasyonunu kullanmanız daha iyi yorumlanmasınızı sağlayacaktır.

VERİYE DAYALI REKLAM PLANLAMASI

Algoritma tamamen veriye dayalı olarak çalışmaktadır. Bu verilerin çekilebilmesi ve doğru yorumlanabilmesi adına Pixel ve Dönüşümler APİ'sinin kurulu olması gerekmektedir. Böylelikle tüm site akışını takip edebilir daha doğru kararlar verebilirsiniz.

FARKLI REKLAM METİNLERİNİN TEST EDİLMESİ

Reklam kreatiflerinin test edilmesi gibi reklam metinlerinin de test edilmesi algoritma açısından çok fazla önem arz etmektedir. Reklam alanına alternatif ne kadar fazla reklam metni tanımlarsanız testler sonucuna oranla reklam veriminizi o oranda arttırabilirsiniz.

GENİŞ HEDEFLEME KULLANIMI

En son güncellemeler ile özellikle soğuk hedefleme diye tabir ettiğimiz kitlelerin geniş kullanılması hem algoritmanın daha rahat hareket etmesi açısından hem de reklamlarda rekabetin arttığı dikkate alındığında reklam maliyetinin bir nebze düşmesi açısından dar kitlelere göre daha etkili görünmektedir.

Son Blog Yazılarım

Dijital pazarlama dünyasının en detaylı ve en güncel bilgileri için takipte kalın.